Elektronik sektörünün işini kolaylaştıracak dizgi çözümleri

Tüm Dizgi Makineleri Tek Cihazda
Juki, bir üretim parkurunda olması gereken tüm dizgi makinalarını
1 dizgi makinasında birleştirdi.
Avrupa ile aynı anda pazara sürülen ve Juki Türkiye distribütörü KMC Grup tarafından tanıtımı yapılan JM serisi, üretim parkurlarında yerini almaya başladı. Üretim parkurlarının hedeflenen üretim potansiyeline, hedeflenen zamanda ulaşabilmesi için gerçekleştirilen tüm projeleri, JM10 ve JM20 dizgi makinelerinin manuel dizgilemeyi tamamen ortadan kaldıran teknolojisi ile istenen sonuçlara ulaştırmak mümkündür. KMC Grup

  • Juki JM10/JM20 serileri tek bir makina ile hem SMD hem de TH dizgi yapılabilmektedir.
  • Juki JM10/JM20 serileri ile TH axial (direnç vb), radial (kondansatör, LED vb), trafo ve röle gibi birçok malzeme otomatik olarak dizilebilmektedir.
  • Juki JM10-JM20 serileri üreticilere önemli derecede işçilik kazancı sağlayarak TH dizgisinde hataların önlenmesine ve kalitenin arttırılmasına yardımcı olmaktadır.

1 Metrelik Alanda 75 Bin Dizgi Kapasitesi
RX-6 ve RX-7 SMD dizgi makineleri, 1 metrelik alanda saatte 75 bin dizgi hızına sahiptir. Türkiye’de üretim yapan birçok firmanın en büyük sıkıntısı, üretim parkurunu kurabilecekleri kadar geniş alanı oluşturabilmektir. RX-7 SMD dizgi makinesi, sadece 98 cm olan genişliğine rağmen saatte 75 bin dizgi hızına ulaşabilmektedir. Bu serinin diğer versiyonu RX-6 SMD dizgi makinesi ise en küçük SMD komponent paketi olan 1005 chip’ten 74x74 mm QFP ve 50x180 mm konnektöre kadar geniş bir ürün yelpazesinde dizgi yapabilme kabiliyetine sahiptir. KMC Grup,  Juki firmasının Türkiye’deki tek distribütörüdür. 

  • Juki RX-6 SMD dizgi makinesi, 2 adet çoklu kafaya sahip olup her bir kafada 6’şar nozzle bulunmakta ve saatte 42.000 CPH hıza ulaşabilmektedir.
  • Juki RX-7 SMD dizgi makinesinde 2 adet çoklu kafaya sahiptir. Her kafada 16’şar nozzle bulunmaktadır ve saatte 75.000 CPH hıza ulaşabilmektedir.
  • JUKİ RX-6 SMD dİzgi makinesi 1,25 metre genişliğinde iken RX-7 SMD dizgi makinesi sadece 98 cm genişliğinde yer kaplayarak üretim parkurlarını dar alana kurmak zorunda olan tüm üreticilerin proje ortağı olmayı hedeflemiştir.
Kaynak: http://www.3eelectrotech.com.tr